Ծառուկյանին խոստացել են ՀՀ-ում գումարներ ներդնել Դուբայի և Քաթարի շեյխերը «Ժամանակ»
«Տեսնելով, որ մենք հաղթելու ենք, իմ գործընկերները այս 5 օրվա մեջ  զանգահարել են, ասել են՝ պատրաստ ենք 15 մլրդ դոլարի ներդրում կատարել  Հայաստանում», - երեկ Երևանի մարզահամերգային համալիրում  իր համակիրների առջև ամփոփիչ հավաքի ժամանակ  հայտարարել է Գագիկ Ծառուկյանը:
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, այդ գումարները Ծառուկյանին խոստացել են Հայաստանում ներդնել Դուբայի և Քաթարի շեյխերը, որոնց հետ նա ունի վաղեմի ընկերական բարեկամություն և բազմամիլիոնանոց բիզնեսներ այդ երկրներում:
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով,  դրանք սովորական հարուստներ չեն, այլ այդ երկրում բարձրաստիճան միլիարդատեր  պաշտոնյաներ են:

«Жаманак»: Царукяну обещали инвестиции на 15 млрд. шейхи Дубая и Катара
«Увидев, что мы идем к победе, мои партнеры в течение этих пяти 5 дней позвонили и сказали, что готовы инвестировать в Армению 15 млрд. долларов», - заявил вчера Гагик Царукян своим сторонникам на обобщающем собрании «Блока Царукян» в Спортивно-концертном комплексе имени К.Демирчяна.
По сведениям газеты «Жаманак», эти суммы Гагику Царукяну обещали инвестировать в Армению шейхи Дубая и Катара, с которыми он имеет давние дружеские отношения и многомиллионные бизнесы в этих странах.
Как отмечает издание, это не обычные богатые, а занимающие в этих странах высокие должности миллиардеры.