Աֆղանստանում դաժան մարտեր են ընթանում Թալիբանի և ԻՊ-ի միջև. կա առնվազն 91 զոհ
Աֆղանստանի հյուսիսում կատաղի մարտեր են ընթանում «Թալիբան» ծայրահեղական շարժման և «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման զինյալների միջև, զոհվել է առնվազն 91 մարդ հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Kaama Press գործակալությանը;
Տեղի իշխանությունները հաղորդել են, որը թալիբները տվել են 76 զոհ, իսկ ԻՊ-ն՝ 15: Գործակալությունը նշում է, որ սրանք նախնական տվյալներ են:
Բախումները սկսվել են ապրիլի 25-ին և դեռ շարունակվում են: Աֆղանստանում վերջին ամիսներին իրավիճակը կտրուկ վատացել է, այստեղ ուժեղացել է նաև ԻՊ-ի ազդեցությունը:

В Афганистане в ходе столкновений ИГ и Талибана погибли 90 боевиков
По меньшей мере 91 боевик погиб в ходе столкновений радикального движения «Талибан» и террористической группировки «Исламское государство» (запрещенное в России) на севере Афганистана, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Khaama Press.
Местные власти сообщили, что талибы потеряли убитыми по меньшей мере 76 человек, в то время как боевики ИГ-15, отмечая, что это предварительные данные.
Столкновения начались во вторник в уезде Дарзаб и продолжаются до сих пор.
Ситуация в Афганистане в последние месяцы заметно ухудшилась. Также на территории страны усилилось влияние ИГ.