Սոնա Ղարիբյանը նշանակվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավոր խորհրդական
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով Սոնա Ռուդոլֆի Ղարիբյանը նշանակվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավոր խորհրդական:
Սոնա Ռուդոլֆի Ղարիբյանը ծնվել է 1969 թ., օգոստոսի 13 -ին Երևանում:
Ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը` ինժեներ-էլեկտրամեխանիկ մասնագիտությամբ:
1995-1998 թթ. աշխատել է Հայաստանի բանկերի ասոցիացիայում որպես գլխավոր հաշվապահ:
1998-2008 թթ. աշխատել է ՀՀ կենտրոնական բանկում որպես ֆինանսական վերահսկողության վարչության 1-ին բաժնի պետ:
2008-2014 թթ. աշխատել է ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում որպես ֆինանսական վերահսկողության տեսչության պետ:
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական ծառայության 2-րդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
2011 թ.ից Երևանի Վ. Պետրոսյանի անվան թիվ 51 հիմնական դպրոցի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ է:
ՀՀԿ խորհրդի անդամ է:
2015 թվականի փետրվարից ՀՀ ՎՊ խորհրդի անդամ է: 2016 թ. նոյեմբերի 14-ից կրկին նշանակվել է ՀՀ ՎՊ խորհրդի անդամ վեց տարի ժամկետով:

Сона Гарибян назначена главным советником министра обороны
Приказом министра обороны Армении Вигена Саркисяна Сона Гарибян назначена главным советником министра обороны.
Сона Гарибян родилась в 1969г. в Ереване. Окончила Государственный инженерный университет Армении по специальности инженер-электромеханик.
В  1995-1998гг. работала главным бухгалтером в Ассоциации банков Армении как главный бухгалтер. В 1998-2008гг. занимала должность начальника 1-го отдела управления финансового контроля Центрального банка Армении. 2008-2014гг. работала в министерстве финансов, начальником инспекции финансового контроля.