«Ռեալը» ջախջախել է «Դեպորտիվոյին»
Իսպանիայի առաջնության 34-րդ տուրում Մադրիդի «Ռեալը» ջախջախել է «Դեպորտիվոյին»: Հանդիպումն ավարտվել է 6:2 հաշվով, փոխանցում է Championat.com-ը:
Մադրիդցիների կազմում դոբլի հեղինակ է դարձել Խամես Ռոդրիգեսը, մեկական անգամ դարպասը գրավել են՝ Ալվարո Մորատան, Լուկաս Վասկեսը, Իսկոն և Կազեմիրոն: «Դեպորտիվոյի» գոլերի հեղինակ են դարձել Անդոնեն և Խոսելուն:
Այս հաղթանակի շնորհիվ «Ռեալը» վաստակել է 78 միավոր և հավասարվել կատալոնական «Բարսելոնային», սակայն Զինեդին Զիդանի թիմը մեկ խաղ ավելի քիչ է անցկացրել: «Դեպորտիվոն» 31 միավորով 16-րդ տեղում է:

«Реал» забил «Депортиво» шесть голов и догнал «Барселону»
«Реал» разгромил «Депортиво» в матче 34-го тура испанской Примеры. Встреча проходила в Ла-Корунье на стадионе «Риасор» и завершилась со счётом 6:2 в пользу гостей, передает Championat.com.
В составе «Реала» дублем отметился  Хамес Родригес, по разу отличились Альваро Мората, Лукас Васкес, Иско и Карлос Касемиро. У «Депортиво» по голу забили Флорин Андоне и Хоселу.
Благодаря этой победе «Реал» догнал «Барселону» в турнирной таблице чемпионата Испании, но у мадридцев есть матч в запасе. «Депортиво» (31 балл) — 16-й.