Դատախազությունը պիտի գաղտնալսեր «ՍԱՍ»-ի ժողովը. Լևոն Զուրաբյան
Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքի անդամ Լևոն Զուրաբյանը Սահմանադրական դատարանում հետաքրրքվեց ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության պետի տեղակալ Կարեն Բիշարյանից, թե ի՞նչ է պարզել այս օրերի ընթացքում դատախազությունը՝ «ՍԱՍ»-ի ժողովի ձայնագրությունների ուսումնասիրության արդյունքում:
«Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել, բայց ամենամեծ ցանկության պարագայում անգամ ես չեմ կարող որևէ բան հրապարակել՝ ելնելով նախաքննության գաղտնիությունից: Ես իրավունք չունեմ որևէ բան հրապարկել», - ասաց Բիշարյանը:
Լևոն Զուրաբյանը շարունակեց պնդել, որ համապատասխան մարմինները անգործության են մատնված, այլապես հնարավոր կլիներ  ավելի վաղ պարզել՝ ինչ մեխանիզմներ է կիրառում Արտակ Սարգսյանը՝ ձայներ հավաքելու համար:
«Եթե դատախազությունը դա թողեր ոչ թե ժողովի մասնակցիներին, այլ ինքը գաղտնալսեր ժողովը մենք այսօր պատրաստի տեղեկություններ կունենայինք», - ասաց Լևոն Զուրաբյանը՝ պնդելով, որ եթե մոտ 400 մարդ ներկա է եղել ժողովին, ապա այդ մարդկանց իրավունքները խախտվել են հրապարակայնորեն:
Կարեն Բիշարյանը չհամաձայնեց այդ պնդման հետ՝ նշելով, որ ժողովը քրեական մարմինների տեսադաշտում չի եղել:
Զուրաբյանին չգոհացրեց պատասխանը: Նա շարունակեց պնդել, որ ոստիկանությունն ու իրավապահ մարմիններն անգործության են մատնված, Բիշարյանն էլ արձագանքեց, որ գործի հիմքում ըստ էության ընկած են ԶԼՄ հրապարակումները. «Եթե խոսքը տվյալ չի պարունակում, դա հանցագործության մասին հայտարարություն չէ», - հավելեց նա:

Левон Зурабян: Прокуратура должна была осуществить прослушивание собрания в «САС Груп»
Член блока «Конгресс – НПА» Левон Зурабян сегодня в ходе рассмотрения в Конституционном суде Армении жалобы блока поинтересовался у заместителя начальника управления Генеральной прокуратуры по особо важным делам Карена Бишаряна, что за этот период выяснилось в результате изучения аудиозаписи собрания с сотрудниками компании «САС Груп».
«По данному факту возбуждено уголовное дело, однако даже при большом желании я не могу опубликовать что-то по этому делу, исходя из тайны предварительного следствия», - сказал Бишарян.
Левон Зурабян продолжил утверждать, что соответствующие органы бездействуют, в противном случае можно было бы раньше выявить механизмы, которые используются Артаком Саркисяном для привлечения голосов.
«Если бы прокуратура не оставила это на участников собрания, а сама бы установила прослушку, у нас сегодня была бы готовая информация», - заявил Левон Зурабян, утверждая, что если на собрании присутствовали около 400 человек, то права этих людей публично нарушены.
Карен Бишарян не согласился с этим утверждением, отметив, что это собрание не находилось в поле зрения правоохранителей.
Однако ответ не удовлетворил Левона Зурабяна. Он отметил вновь, что полиция и правоохранительные органы бездействуют.