Թուրքիայում 120 պետական ծառայողի նկատմամբ ձերբակալման որոշում է կայացվել
Թուրքիայի զարգացման ու կրթության նախարարություններում և Անկարայի քաղաքապետարանում գյուլենական աշխատակիցների դեմ գործողություններ են սկսվել։ Թուրքական Cumhuriyet պարբերականի փոխանցմամբ՝ Անկարայի դատախազության տարածած հայտարարության մեջ նշվել է, որ գյուլենականների դեմ հետաքննության շրջանակներում գյուլենականների կողմից օգտագործվող ByLօck բջջային հավելված ունեցող անձանց ձերբակալելու ուղղությամբ մայիսի 24-ի առավոտյան գործողություններ են սկսվել
Նշվում է, որ ձերբակալման որոշում է կայացված 120 պետական ծառայողի նկատմամբ, որոնցից 60-ը աշխատում են Անկարայի քաղաքապետարանում, 30-ը՝ Զարգացման և մյուս 30՝ Կրթության նախարարությունում։

В отношении 120 турецких госслужащих принято решение о задержании
В министерствах развития и образования Турции и мэрии Анкары начались действия против гюленовских сотрудников. Как сообщает сайт турецкого издания Cumhuriyet, в распространенном Прокуратурой Анкары заявлении отмечено, что с утра 24 мая начался процесс задержания лиц, имеющих мобильное приложение ByLօck,  которое используют гюленовцы.
Отмечается, что в отношении 120 госслужащих уже принято решение о задержании: 60 из них работают в мэрии Анкары, 30 – в Министерстве развития, а 30 – в Министерстве образования Турции.