Թրամփը հայտարարել է իր փեսա Քուշներին լիովին վստահելու մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ամբողջությամբ վստահում է և բարձր է գնահատում իր փեսայի և խորհրդականի՝ Ջարեդ Քուշների աշխատանքը, որի նկատմամբ Հետախուզության դաշնային բյուրոն (FBI) հետաքննություն է սկսել «Ռուսաստանի հետ կապերի» մասին գործով, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ջարեդը հիանալի գործ է անում իր երկրի համար: Ես նրան ամբողջությամբ վստահում եմ: Նրան հարգում են բոլորը, նա աշխատում է ծրագրերի վրա, որոնց շնորհիվ մեր երկիրը կտնտեսի միլիարդավոր դոլարներ: Ի հավելումն այս ամենի, ինչն ավելի կարևոր է, նա շատ բարի մարդ է», - մեջբերում է Թրամփի հայտարարությունը The New York Times-ը:
Ավելի վաղ Washington Post թերթը, վկայակոչելով ամերիկացի պաշտոնյաներին, հաղորդել է, որ Քուշները 2016թ. դեկտեմբերին ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպանի հետ հանդիպմանն իբրև թե առաջարկել է գաղտնի կապեր հաստատել Մոսկվայի և Թրամփի անցումային թիմի միջև:

Трамп заявил, что полностью доверяет своему зятю Кушнеру
Президент США Дональд Трамп заявил, что полностью доверяет и высоко оценивает работу своего зятя и советника Джареда Кушнера, в отношении которого ФБР проводит проверку по делу о «связях с Россией», передает РИА Новости.
«Джаред делает отличную работу для своей страны. Я ему полностью доверяю. Он уважаем буквально всеми и работает над программами, которые сэкономят нашей стране миллиарды долларов. В дополнение к этому и, возможно, что более важно, он — очень хороший человек», — цитирует заявление Трампа газета  New York Times.
Газета Washington Post, ссылаясь на американских чиновников, знакомых с данными разведки США, сообщила, что Кушнер в начале декабря 2016 года на встрече с российским послом в США Сергеем Кисляком в небоскребе Trump Tower якобы предложил установить секретный канал связи между Москвой и переходной командой Дональда Трампа.