Իտալիայում անբնական շոգի պատճառով վտանգավորության ամենաբարձր մակարդակ է հայտարարվել
Իտալիայի Բոլցանո քաղաքում անբնական շոգի և երաշտի պատճառով հայտարարվել է վտանգավորության երրորդ (առավելագույն) մակարդակ, 13 շրջաններում էլ՝ երկրորդը: Այս մասին հայտարարել են երկրի առողջապահության նախարարությունից, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
Հանգստյան օրերին բարձր ջերմաստիճան սպասվում է նաև Բոլոնիայում, Բրեշնիայում, Պերուջայում, Միլանում, Վենետիկում, Լատինայում, Թուրինում, Անկոնայում, Ֆրորենսում, Կապմոբասսոյում, Ֆրոզինոնեում և Պեսկարում: Նշվբած բայրերում ջերմաստիճանը կգերազանցի +40-ը:
Մասնագետներն իտալացիներին խորհուրդ են տվել տնտեսել ջուրը, իշխանություններն էլ տարածել են թերթիկներ, որոնց վրա նշված է ինչպես գործել շոգի ժամանակ:

В Италии объявили наивысший уровень опасности из-за жары
Третий (максимальный) уровень опасности объявлен итальянском городе Больцано из-за сильной жары и засухи, второй — еще в 13 областях. Об этом сообщается в субботу, 24 июня, на сайте министерства здравоохранения страны, передает Lenta.ru.
В выходные под угрозой высоких температур окажутся также Болонья, Брешия, Перуджа, Милан, Верона, Венеция, Латина, Турин, Анкона, Капмобассо, Флоренция, Фрозиноне и Пескара. По данным метеопортала ilmeteo.it, столбик термометра преодолеет отметку 40 градусов.
Специалисты посоветовали итальянцам экономить воду, власти распространяют бюллетени с информацией о том, как действовать в условиях сильной жары.