Վլադիմիր Էտուշը հայտնվել է վերակենդանացման բաժանմունքում
Մոսկվայում հոսպիտալացվել է հայտնի ու սիրված դերասան 95-ամյա Վլադիմիր Էտուշը, որն այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում: Այս մասին «Интерфакс»-ին  հայտնել է Վախթանգովի անվան թատրոնի տնօրեն Կիրիլ Կրոկը:
«Կենցաղային վնասվածք է: Պոլիկլինիկայի աստիճանները բարձրանալիս կինը չի կարողացել նրան բռնել», - ասել է թատրոնի տնօրենը:
Էտուշը ծնվել է 1922 թվականին՝ Մոսկվայում: Նա մասնակցել է Հայրենական մեծ պատերազմին, որի ժամանակ ծանր վիրավորում է ստացել: 1945թ. ավարտել է Շչուկինի անվան թատերական ուսումնարանն ու աշխատանքի անցել Վախթանգովի անվան թատրոնում, որտեղ կարճ ժամանակում դարձել է առաջատար դերասաններից մեկը:
Նրա դերերից առավել հայտնի են տավարիշչ Սաախովը («Կովկասի գերուհին»), ինժեներ Անդրեյ Բրունսը («12 աթոռ») և ատամնաբույժ Շպակը («Իվան Վասիլևիչը փոխում է մասնագիտությունը»):

Актер Владимир Этуш попал в реанимацию
95-летний актер Владимир Этуш госпитализирован в Москве и находится в реанимации, сообщил «Интерфаксу» директор театра имени Вахтангова Кирилл Крок.
«Бытовая травма. Поднимались по лестнице в поликлинику, жена не смогла удержать», - сказал собеседник агенства.
Этуш родился в Москве в 1922 году, участник Великой Отечественной войны, в ходе которой в 1943 году получил тяжелое ранение. В 1945 году окончил Театральное училище имени Б. В. Щукина и начал работать в Театре имени Е. Б. Вахтангова, где вскоре стал одним из ведущих актеров.
Среди его киноработ известны роли в комедиях Леонида Гайдая — Саахова в «Кавказской пленнице», инженера Андрея Брунса из экранизации «12 стульев» и стоматолога Шпака из картины «Иван Васильевич меняет профессию»