Դոնբասում պայթեցվել է ՈՒԱԾ աշխատակիցների փոխադրող ավտոմեքենան
Դոնեցկի մարզում պայթեցվել է Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության (ՈւԱԾ) աշխատակիցների փոխադրող ավտոմեքենան, փոխանցում է ТАСС-ը: Արդյունքում գերատեսչության աշխատակիցներից մեկը զոհվել է, ևս չորսը՝ վիրավորվել:
ՈւԱԾ-ի մամուլի քարտուղար Ելենա Գիտլյանսկայան BBC-ին տված հարցազրույցում հայտնել է, որ հարձակումը որակված է որպես ահաբեկչական գործողություն:
Հարձակումը տեղի է ունեցել Դոնեցկի մարզի Կոստանտինովյան շրջանում: Տուժածների թվում են հակահետախուզության դեպարտամենտի աշխատակիցներ: Դատելով վնասվածքների բնույթից՝ խոսքը վերաբերում է պայթուցիկ սարքի կիրառմանը, ճշտում է հրատարակությունը: Գործը վարում է Ուկրաինայի զինվորական դատախազությունը:

В Донбассе взорвался автомобиль с сотрудниками СБУ
Автомобиль, в котором находились сотрудники Службы безопасности Украины (СБУ), взорван в Донецкой области, передает ТАСС.
В результате один сотрудник ведомства погиб, еще четверо были ранены, сообщила пресс-секретарь СБУ Елена Гитлянская в интервью Би-би-си.
По ее словам, нападение квалифицировано как террористический акт.
Нападение произошло в Константиновском районе Донецкой области. Среди пострадавших - сотрудники департамента контрразведки. Судя по характеру повреждений, уточняет издание, речь может идти о подрыве взрывного устройства. Дело ведет военная прокуратура Украины.