Մառա Բաղդասարյանը դատապարտվել է 6-օրյա ազատազրկման
Մոսկվայի Սավյոլովսկու դատարանը փողոցային ավտոմրցավազքերի սկանդալային մասնակից Մառա Բաղդասարյանին դատապարտել է 6-օրյա ազատազրկման: Նրան ձերբակալել են դատարանի դահլիճում, փոխանցում  է Life.ru-ն:
«Բաղդասարյանին մեղավոր ճանաչել «Հարկադիր աշխատանքից խուսափելու» ՔՕ 20.25 հոդվածի 4-րդ մասով», - հայտարարել է դատավորը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ նրան բերման են ենթարկել հարկադիր աշխատանքը խուսափելու համար, որը ենթադրում է, որ նա պետք է մաքրի փողոցները:
Հիշեցնենք, որ Մառա Բաղդասարյանին վերջին երեք օրվա ընթացքում երեք անգամ բերման էին ենթարկել: Նրան կանչել են դատարան, սակայն դատարանը որոշել է հարկադիր մարմիններին հետ վերադարձնել վարչական գործը՝ խախտումները վերացնելու համար:

Мара Багдасарян получила шесть суток ареста
Мировой участок Савёловского суда Москвы приговорил стритрейсершу Мару Багдасарян к шести суткам ареста. Она взята под стражу в зале суда.
— Признать Багдасарян виновной по части 4 статьи 20.25 КоАП "Уклонение от обязательных работ", — заявил судья.
Ранее сообщалось, что она была задержана за прогулы исправительных работ, во время которых ей следовало убирать улицы.
Напомним, Багдасарян за последние три дня задерживали трижды. Её доставляли в суд, однако судья принимал решение вернуть приставам административное дело для устранения нарушений.