ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչը կարևորել է ՀՀ-ում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 21-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային:
Արա Բաբլոյանը նշել է, որ կանանց և երեխաների իրավունքների պաշտպանության խնդիրը մշտապես իր ուշադրության կենտրոնում է: Խորհրդարանի ղեկավարը վստահեցրել է, որ ՄԱԿ-ի հետ համատեղ իրականացվող միջոցառումներն ու ծրագրերը, որոնք վերաբերում են մասնավորապես երեխաների հիմնախնդիրներին, շարունակական կլինեն և կնպաստեն երեխաների իրավունքների լիարժեք պաշտպանությանը:
Տանյա Ռադոչայը կարևորել է վերջին տարիներին Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացը, որը միտված է պաշտպանելու երեխաների` ընտանեկան միջավայրում մեծանալու և որակյալ կրթություն ստանալու իրավունքները:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել արատներով ծնված երեխաների խնդիրներին, որդեգրման ու խնամակալության հարցերին, խոցելի եւ ուշադրությունից դուրս մնացած երեխաների իրավունքների պաշտպանության հարցում առկա բացերին:
Արա Բաբլոյանն ու Տանյա Ռադոչայը պատրաստակամություն են հայտնել անել հնարավորը երեխաների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված խնդիրների լուծման հարցում: Ոլորտի վիճահարույց հարցերը վեր հանելու նպատակով ընդլայնված քննարկումներ կազմակերպելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:

Представитель UNICEF подчеркнула важность процесса реформ в Армении
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян 21 июля принял представителя Детского фонда ООН (UNICEF) Таню Радочу, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Приветствуя гостью, спикер парламента отметил, что проблема защиты прав женщин и детей – всегда в центре его внимания.
А.Баблоян   заверил, что реализуемые совместно с ООН мероприятия и программы, касающиеся в частности проблем детей, будут непрерывными, способствуя полноценной защите прав ребенка.
Таня Радоча подчеркнула важность процесса реформ в Армении по защите прав детей в семейной среде и в получении качественного образования.
На встрече затронуты проблемы детей с врожденными пороками, вопросы усыновления и опеки, существующие пробелы в защите прав уязвимых и оставшихся без внимания детей.
А.Баблоян и Т.Радоча выразили готовность сделать все возможное для разрешения проблем защиты прав детей. Достигнута договоренность об организации широких обсуждений по спорным вопросам сферы.