Անցած 3 օրում արձանագրվել է 41 պատահար. 5 մարդ զոհվել է
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 21-ից 24-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 45 դեպքից բացահայտվել է 40-ը:
Արձանագրվել է զենք-զինամթերքի առգրավման 1 և թմրամիջոցի հայտնաբերման 5 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 22, խարդախության 6, խուլիգանության 3, կողոպուտի, յուրացման, ավտոմեքենա փախցնելու, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, հարկերից խուսափելու, ապօրինի ծառահատման և կաշառակերության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 4, մարմնական վնասվածք հասցնելու և կողոպուտի 2-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 41 պատահար, ինչի հետևանքով 5 մարդ զոհվել է, 66-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

В Армении за прошедшие три дня зарегистрировано 41 ДТП
По данным оперативной сводки полиции Армении, из зарегистрированных на территории республики в период с 21-го по 24-е июля 45 случаев нанесения телесных повреждений раскрыты сорок.
Как сообщает пресс-служба полиции, зафиксирован один случай конфискации оружия и боеприпасов и 5 случаев выявления наркотиков.
Раскрыты 22 случая кражи, 6 случаев мошенничества, 3 случая хулиганства, по одному случаю грабежа, угона автомобиля, умышленного повреждения имущества, уклонения от налогов, незаконной вырубки деревьев и взяточничества.
Из ранее совершенных преступлений раскрыты по 4 случая кражи и по 2 случая нанесения телесных повреждений и грабежа.
За прошедшие три дня в республике зарегистрировано 41 ДТП, вследствие которых 5 человек погибли, 66 получили телесные повреждения разных степеней тяжести.