Երբ որոշում կայացվի, հանրությունը կտեղեկացվի. ՀՀ նախագահի մամուլի խոսնակը՝ Սիրիայում ականազերծման աշխատանքներին ՀՀ մասնակցության մասին
29/08/2017 12:16
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության միջազգային ռազմական համագործակցության գլխավոր վարչության պետ գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Նովիկովը «Արմիա-2017» համաժողովի շրջանակում հայտարարել էր, որ Հայաստանն ու Սերբիան պատրաստակամություն են հայտնել մասնակցել Սիրիայում ականազերծման աշխատանքներին: Մասնավորապես, նման կոալիցիա ստեղծելու առաջարկով հանդես է եկել Ռուսաստանը:
Հայտարարությունը մեկնաբանելու խնդրանքով Aysor.am-ը դիմեց ՀՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Հակոբյանին:
«Երբ որոշում կայացվի և բոլոր հարցերը հստակեցվեն, այդ ժամանակ էլ հանրությունը պատշաճ կարգով կտեղեկացվի», - ասաց Վ.Հակոբյանը, պատասխանելով հարցին՝ կա արդյոք կոալիցիային միանալու մասին համապատասխան որոշում:

Когда будет принято решение, общество будет проинформировано. Пресс-секретарь президента Армении об участии Армении в операции по разминированию в Сирии
29/08/2017 14:26
Начальник управления Главного управления международного военного сотрудничества Минобороны РФ Александр Новиков заявил журналистам на форуме «Армия-2017», что Армения и Сербия готовы войти в коалицию по разминированию Сирии.
С просьбой прокомментировать это заявление Aysor.am обратился к пресс-секретарю президента Армении Владимиру Акопяну.
«Когда будет принято решение и будут прояснены все вопросы, тогда общество будет проинформировано об этом в надлежащем виде», - сказал В.Акопян, отвечая на вопрос, принято ли соответствующее решение о присодениении к коалиции.