Մեծ Բրիտանիան սպառնացել է ՄԱԿ-ին կրճատել ֆինանսավորումը
Մեծ Բրիտանիան կկրճատի ՄԱԿ-ի ֆինանսավորումը, եթե կազմակերպությունը հրատապ չսկսի բարեփոխումները։ Այս մասին հայտարարել է միջազգային զարգացման հարցերով բրիտանացի նախարար Փրիթի Փաթելը։
Նրա խոսքով՝ ՄԱԿ-ի ներկայիս կառուցվածքն ու համակարգը, չեն համապատասխանում այսօրվա իրողություններին: Նախարարը հավելել է, որ  միջազգային կազմակերխության ծրագրերը չեն ցուցաբերում արդյունավետություն, որոնք համարժեք են ծախսված գումարին:
Մեծ Բրիտանիան այս տարի ՄԱԿ-ի ֆինանսավորմանն է հատկացրել 90 մլն ֆունտ, ինչպես նաև 2 մլրդ ֆունտ՝ կամավոր նվիրատվությունների տեսքով։

Британия пригрозила ООН сократить финансирование
Великобритания сократит финансирование ООН на треть, если организация не примет реформы. Об этом заявила министр королевства по международному развитию Прити Пател, передает РИА Новости..
По ее словам, структура и система ООН, не соответствуют реалиям сегодняшнего дня. Министр добавила, что международные программы организации не демонстрируют эффективности, отвечающей затраченным на них средствам.
Британия в этом году выделила на финансирование ООН 90 миллионов фунтов стерлингов, а также выделила два миллиарда фунтов в качестве добровольных пожертвований.