Հրապարակվել է լասվեգասյան հրաձիգի հյուրանոցային համարի տեսանյութը
Համացանցում հայտնվել է Լաս Վեգասի Mandalay Bay հյուրանոցի համարի տեսանյութը, որտեղից 64-ամյա Սթիվեն Փեդոքը կրակել է Route 91 Harvest երաժշտական փառատոնի մասնակիցների վրա: Տեսանյութը հրապարակվել է ABC-ի թվիթերյան էջում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Կադրերում երևում է սենյակի մուտքը,  օպտիկական նշանոցով զենքը, որից Փեդոքը կրակել է և ոչ այնքան մեծ սեղան, որը ծածկված է սպիտակ սավանով:
Լաս Վեգասում հրաձգության զոհ է դարձել 59 մարդ, վիրավորվել է 527-ը:  Մինչ ոստիկանների ներխուժումը սենյակ, Փեդոքն ինքնասպանություն է գործել:

Опубликовано видео из номера лас-вегасского стрелка (Видео)
В сети опубликовано видео из номера гостиницы Mandalay Bay в Лас-Вегасе, откуда 64-летний Стивен Пэддок в воскресенье открыл огонь по гостям музыкального фестиваля Route 91 Harvest. Ролик размещен в Twitter-аккаунте американского телеканала ABC, передает РИА Новости.
На кадрах виден вход в комнату убийцы, оружие с оптическим прицелом, из которого стрелял Пэддок, и небольшой стол, накрытый белой скатертью.
Жертвами стрельбы на кантри-фестивале в Лас-Вегасе стали 59 человек, еще 527 получили ранения. Сам Пэддок покончил с собой, прежде чем полиция ворвалась в его номер.