Անդրիաս Ղուկասյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ. 1.5 միլիոն գրավի դիմաց նրան ազատ արձակելու միջնորդությունը մերժվեց
17/10/2017 14:56
Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանն այսօր մերժեց Անդիաս  Ղուկասյանին 1.5 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ միջնորդությունը:
Անդրիաս Ղուկասյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը դատարանին ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացրեց։
«Դատավոր Վարդան Գրիգորյանն այս գործով չի կարող անաչառ քննություն վարել ու դա է պատճառը ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացնելու»,- նշեց պաշտպանը:
Բացի այդ, պաշտպանը նշեց, որ դատարանը պաշտպանական կողմի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք է դրսևորում դատական նիստերի ժամանակ։
Մեղադրող Պետրոս Պետրոսյանը առարկեց ներկայացված միջնորդության դեմ՝ նշելով, որ այն անհիմն է։
Նշենք, որ ըստ պաշտոնական տվյալների, զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու, կազմակերպված խմբի կողմից զավթված շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի միջոցներ, վերցված պատանդներ պահելու և ապօրինի կերպով հրազեն, ռազմամթերք պահելու փորձի համար Անդրիաս Ղուկասյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 34-219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 34-218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 34-235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:

Адреас Гукасян останется под арестом. Суд отклонил ходатайство об освобождении под залог в размере 1.5 млн. драмов
17/10/2017 16:41
Суд общей юрисдикции первой инстанции административных районов Эребуни и Нубарашен отклонил сегодня ходатайство об освобождении Андреаса Гукасяна под залог в размере 1.5 млн. драмов.
Адвокат Андреаса Гукасяна – Карен Межлумян представил суду ходатайство о самоотводе.
«Судья Вардан Григорян не может вести беспристрастное расследование по этому делу и в этом причина представленного ходатайства о самоотводе», - сказал адвокат.
Кроме того, адвокат отметил, что суд проявляет неуважительное отношение к стороне защиты во время заседаний.
Обвинитель Петрос Петросян возразил против представленного ходатайства, отметив, что оно безосновательно.
Отметим, согласно официальным данным, Андреасу Гукасяну предъявлено обвинение по признакам ч.1 статьи 225 (организация массовых беспорядков), п.1 ч.3 статьи 34-219 (попытка захвата зданий, совершенная организованной группой) и ч.3 статьи 34-235 (незаконный оборот оружия, совершенный организованной группой) Уголовного кодекса Армении.