Վահան Մարտիրոսյանը հայտնվել է նախագահի վերահսկողության ծառայության և Վերահսկիչ պալատի ուշադրության կենտրոնում. ՉԻ
20/10/2017 10:09
«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ տևական ժամանակ է, ինչ Տրանսպորտի կապի ու ՏՏ նախարարությունը հայտնվել է նախագահի վերահսկողության ծառայության և Վերահսկիչ պալատի ուշադրության կենտրոնում։ Կատարված ստուգումների արդյունքում այդ օղակների կողմից բազմաթիվ խախտումներ են հայտնաբերվել նախարարությունում:
Թերթի տեղեկությունների համաձայն՝ մեկ տարուց ավելի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Վահրամ Մարտիրոսյանն իր գործունեության ընթացքում աղաղակող չարաշահումներ է կատարել։ Նա ըստ էության հետ չի մնացել իր նախորդից՝ Գագիկ Բեգլարյանից, նորացված տարբերակով կատարելագործելով վերջինիս աշխատաոճը։ Նախագահականին մոտ կանգնած աղբյուրը հայտնում է՝ այս թեմայով առաջիկայում բում է լինելու», - հավելել է թերթը։

«Чоррорд ишханутюн»: Ваган Мартиросян оказался в центре внимания Контрольной службы президента и Контрольной палаты
20/10/2017 11:44
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что уже длительное время как министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении оказалось в центре внимания Контрольной службы президента и Контрольной палаты Армении. В результате проведенных проверок эти структуры выявили в министерстве многочисленные нарушения.
По сведениям издания, Ваган Мартиросян, уже более года занимающий должность министра, допустил в процессе своей деятельности вопиющие злоупотребления.
«По сути, он не отстает от своего предшественника – Гагика Бегларяна, просто усовершенствовал стиль работы последнего. Как сообщает близкий к аппарату президента источник, в ближайшее время вокруг этой теме ожидается бум», - пишет газета.