Ֆրանսիայում մեկ օրում մոտ 170 զանգվածային ցույց կանցկացվի
Չորեքշաբթի ամբողջ Ֆրանսիայում զանգվածային ցույցեր են ընթանում կառավարության կողմից անցկացվող բարեփոխումների դեմ, հայտնել է «Интерфакс»-ը` հղում անելով տեղական  ԶԼՄ-ներին:
Ֆրանսիայի մի շարք խոշոր քաղաքներում հասարակական տրանսպորտի և տարածաշրջանային գնացքների երթևեկությունն իրացանացվում է ընդհատումներով:
Նշվում Է, որ նոյեմբերի 16-ին շուրջ 170 ցույց է նախատեսված ամբողջ Ֆրանսիայում, այդ թվում՝ Փարիզում: Բողոքի ակցիաները կազմակերպվել են Աշխատանքի համընդհանուր համադաշնություն ֆրանսիական ազգային արհմիության կողմից: Դրանց մասնակիցները հանդես են գալիս երկրի կառավարության կողմից անցկացվող բարեփոխումների դեմ, որոնք նրանք համարում են «ազատական»:
Մասնավորապես, նրանք դժգոհ են այն բարեփոխումներից, որոնք վերաբերում են պետական հատվածի աշխատողների դրությանը:

Во Франции за день пройдет около 170 демонстаций
В четверг по всей Франции проходят массовые демонстрации против проводимых правительством реформ, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на  местные СМИ.
В ряде крупных французских городов движение общественного транспорта и региональных поездов осуществляется с перебоями.
Отмечается, что на четверг намечены около 170 демонстраций по всей Франции, в том числе в Париже. Акции протеста организованы французским национальным профсоюзом Всеобщая конфедерация труда. Участники выступают против реформ, проводимых правительством страны, которые они считают либеральными. В частности, они недовольны реформами, касающимися положения работников государственного сектора.