Պուտինը՝ Սոբչակին. Դուք շարժվում եք «բոլորին դեմ» կարգախոսով, իսկ ի՞նչ եք առաջարկում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իր Մեծ մամուլի ասուլիսի ժամանակ պատասխանել է ընդդիմության մասին լրագրող Քսենիա Սոբչակի հարցին: Հեռուստահաղորդավարուհին հարցրել է, թե ինչո՞ւ «ընդդիմադիր թեկնածուներին թույլ չեն տալիս մասնակցել ընտրություններին, կամ էլ խնդիրներ են ստեղծում», փոխանցում է КП-ն:
«Ընդդիմությունը պետք է հանդես գա դրական գործողությունների հասկանալի ծրագրով: Դուք շարժվում եք «բոլորին դեմ» կարգախոսով: Իսկ ի ՞նչ եք առաջարկում խնդիրների լուծման համար, որոնք այստեղ քննարկվում են» - ի պատասխան հարցրել է Պուտինը:
Նա նշել է, որ իշխանությունները չեն վախենում ընդդիմությունից: Սակայն ներկայացուցիչները պետք է  մարդկանց հասկանալի ծրագիր ներկայացնեն: Իսկ եթե ընդդիմությունը, չունենալով նման ծրագիր, գա իշխանության, ապա Ռուսաստանում «մայդան» կսկսվի, իսկ փողոցներով «սաակաշվիլիներ» կվազեն:

Путин — Собчак: вот вы идете с лозунгом «против всех», а что вы предлагаете?
Президент России Владимир Путин на своей пресс-конференции ответил на вопрос журналистки Ксении Собчак об оппозиции. Телеведущая спросила, почему «оппозиционных кандидатов не пускают на выборы, либо создают проблемы»,  передает КП.
«Оппозиция должна выйти с ясной понятной программой позитивных действий. Вот вы идете с лозунгом "против всех". А что вы предлагаете для решения проблем, которые мы здесь обсуждаем?» - спросил в ответ Путин.
Он отметил, что власть не боится оппозиции, только представители должны предложить понятную людям программу действий. А если у оппозиции такой программы нет, и она придет к власти, то это приведет к тому, что в России будут "маайданы", а по улицам будут бегать "саакашвили".