Լևոն Ալթունյանն Արցախում է. նրան ընդունել է Բակո Սահակյանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարարության պատվիրակությանը՝ նախարար Լևոն Ալթունյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտում հայկական երկու պետությունների համապատասխան գերատեսչությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ Մայր Հայաստանի գործուն մասնակցությամբ Արցախի առողջապահության ոլորտում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր, ընդգծելով, որ ակնկալում է սերտ փոխգործակցության շարունակական ամրապնդում նաեւ ապագայում:

Министр здравоохранения Армении находится в Нагорном Карабахе
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию министерства здравоохранения Республики Армения во главе с министром Левоном Алтуняном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, во встрече, в которой приняла участие министр здравоохранения Республики Арцах Карине Атаян, был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества соответствующих структур двух армянских государств в сфере здравоохранения.
Президент Саакян отметил, что при действенном участии Армении в сфере здравоохранения Арцаха были осуществлены многочисленные программы, подчеркнув, что ожидает последовательного укрепления сотрудничества.