Արմեն Սարգսյանը ցույց է տվել, թե ինքը կարող է էական ազդեցություն ունենալ քաղաքական գործընթացների վրա. «Ժամանակ»
13/02/2018 10:01
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը շաբաթ օրը հանդիպել է «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցության հետ:
Հանդիպման մասնակիցների գնահատմամբ՝ Արմեն Սարգսյանն իրեն պահել է բավական ինքնավստահ՝ փորձելով ցույց տալ, որ ինքը նախագահի պաշտոնում ընտրվելու դեպքում կարող է էական ազդեցություն ունենալ քաղաքական գործընթացների վրա: Նա փորձել է պատգամավորների վրա տպավորություն գործել իր ունեցած կապերով և նույնիսկ ասել է, թե իրենից լավ թեկնածու չէր էլ կարող լինել:
«Ամենաուշագրավ երկխոսությունը տեղի է ունեցել նախագահի թեկնածուի և դաշինքի պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանի միջև: Պետրոսյանը Սարգսյանին ասել է, որ Սահմանադրությամբ իր լիազորությունների շրջանակը բավական սահմանափակ է, և նույնիսկ ընտրությունից հետո, ամենամեծ ցանկության դեպքում, ինքը չի կարող ազդել հասարակական-քաղաքական իրադարձությունների վրա: Թեկնածուն հակադարձել է՝ ասելով, որ Սահմանադրությամբ ինքը իրավունք ունի հետևելու Սահմանադրության պահպանմանը, դրան ի պատասխան՝ Պետրոսյանը հարցրել է. «Իսկ որտեղի՞ց եք հետևելու»», - գրում է թերթը:

«Жаманак»: Армен Саркисян пытался показать, будто сможет оказывать существенное влияние на политические процессы
13/02/2018 11:01
Газета «Жаманак» пишет, что кандидат в президенты Армении Армен Саркисян встретился в субботу с депутатами фракции «Блок Царукян».
По оценке участников встречи, Армен Саркисян вел себя довольно самоуверенно, пытаясь показать, что в случае избрания президентом сможет оказывать существенное влияние на политические процессы. Он пытался произвести впечатление на депутатов своими связями и даже заявил им, что лучше него кандидата и не могло быть.
«Самый интересный диалог состоялся между кандидатом в президенты и депутатом от фракции «Блок Царукян» Геворком Петросяном. Петросян сказал Саркисяну, что по Конституции РА у него довольно ограниченный круг полномочий и после выборов, даже в случае самого большого желания, он не может повлиять на общественно-политические события. Кандидат отреагировал, сказав, что согласно Конституции РА, он имеет право следить за соблюдением Конституции. В ответ Петросян спросил: "А откуда будете следить? "», - пишет газета.