Թիլերսոնը պաշտոնապես հրաժարական կտա մարտի 31-ին
ԱՄՆ պետքարտուղարի պաշտոնից ազատված  Ռեքս Թիլերսոնն  լիազորությունները կփոխանցի իր հաջորդողին մարտի 31-ին, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Որպես պետքարտուղարի իմ լիազորություններն ավարտվելու են մարտի 31-ի կեսգիշերին», -ասել է նա՝ ելույթ ունենալով պետքարտուղարությունում:
Նա փոխանցել է գործերն իր տեղակալ Ջոն Սալլիվանին, որը ժամանակավորապես իրականացնելու է պետքարտուղարի պարտականությունները:
«Ամենակարևորը  կանոնավոր և սահուն անցում ապահովելն է այն ժամանակ, երբ երկիրը դեռ բախվում է քաղաքականության և ազգային անվտանգության լուրջ խնդիրների հետ»,  - ասել է Թիլերսոնը:

Официальная отставка Тиллерсона состоится 31 марта
Уволенный с поста госсекретаря США Рекс Тиллерсон во вторник заявил, что его официальная отставка состоится 31 марта этого года, передает «Интерфакс».
«Срок действия моих полномочий в качестве госсекретаря истекает в полночь 31 марта», - сказал он во время выступления в госдепе.
Он переда дела своему заместителю Джону Салливану, который будет временно исполнять обязанности госсекретаря.
«Наиболее важно - гарантировать плавный переход (власти к новому госсекретарю - ИФ) в то время, как страна продолжает иметь дело с важными политическими вопросами и вызовами для национальной безопасности», - подчеркнул Тиллерсон.