Հրապարակել է Uber-ի անվարորդ ավտոմեքենայի մասնակցությամբ վթարի տեսագրությունը
Արիզոնայի նահանգի Թեմպե քաղաքի ոստիկանությունը հրապարակել է Uber-ի անվարորդ ավտոմեքենայի մասնակցությամբ վթարի տեսագրությունը, որի հետևանքով հեծանվորդուհի է մահացել, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Թեմպեի ոստիկանության տրանսպորտային հանցագործությունների բաժինն ուսումնասիրում է մարտի 18-ին տեղի ունեցած միջադեպի մանրամասները: Մենք լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրենք հետաքննության մասին, հենց որ այն մատչելի լինի», - ասված է հաղորդագրության մեջ, որը Twitter-ում ուղեկցում Է տեսահոլովակը:
Volvo ինքնավար ջիպի հետ բախման հետևանքով մահացել է 49-ամյա Էլեյն Հերցբերգը:
Ավելի վաղ նշվել է, որ ոստիկանությունն Uber-ի ավտոմատիկայի մեղքը չի գտել այդ միջադեպում: Քաղաքի ոստիկանության պետ Սիլվիա Մոիրի խոսքով՝ ոչ խցիկները, ոչ Էլ փորձարկվող ավտոմեքենայի  մեջ նստած մարդը հեծանիվը չեն նկատել մինչև բախումը: Երկու խցիկներով հանդերձված  փոխադրամիջոցը նույնպես արգելակելու փորձ չի կատարել:

В Сети опубликовали видео ДТП с участием беспилотного автомобиля Uber
Полиция американского города Темпе, штат Аризона, опубликовала видеозапись аварии с участием беспилотного автомобиля Uber, в результате которого погибла велосипедистка, сообщает РИА Новости.
«Отдел транспортных преступлений полиции Темпе изучает детали инцидента, произошедшего 18 марта. Мы предоставим дополнительную информацию о расследовании, как только она будет доступна«Милану», — говорится в сообщении, которое сопровождает видеоролик в Twitter.
В результате столкновения с автономным джипом Volvo погибла 49-летняя Элейн Херцберг. Ранее сообщалось, что полиция не нашла вины автоматики Uber в этом инциденте. По словам шефа полиции города Сильвии Моир, ни камеры, ни человек, сидевший в кабине испытываемого автомобиля, не заметили велосипед до момента столкновения. Автомобиль, оснащенный двумя камерами, также не предпринял попытки затормозить.