Արցախցի մարզիկը դարձել է միջազգային մրցաշարի չեմպիոն (Տեսանյութ)
Ապրիլի 1-ին Երևանի «Միկա» մարզահամալիրում տեղի է ունեցել ArmFC (Armenian Fighting Championship)-18 միջազգային վարկանշային մրցաշար՝ նվիրված «Էրեբունի-Երևան» 2800-ամյակին, տեղեկացնում է «Արցախպրեսը»:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Արցախից մրցաշարին մասնակցել է «Արմֆայթինգ» ֆեդերացիայի մարզիկ Արմեն Հայրապետյանը:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արմեն Հայրապետյանն ասել է, որ մրցաշարին մասնակցել է 9 պետության ներկայացուցիչ:
Նա նշել է, որ ինքը մենամարտել է Ռուսաստանի Դաշնությունը ներկայացնող մարզիկ Կոնստանտին Մեդինի հետ և հաղթանակ գրանցել, դարձել մրցաշարի չեմպիոն՝ արժանանալով ոսկե մեդալի, գավաթի և պատվոգրի:

Арцахский спортсмен стал чемпионом международного турнира (Bидео)
1 апреля в спортивном комплексе «Мика» прошел международный рейтинговый спортивный турнир ArmFC (Armenian Fighting Championship)-18, посвященный 2800-летию «Эребуни-Ереван», сообщает Artsakhpress:
В беседе с корреспондентом «АРЦАХПРЕСС» Армен Айрапетян сказал, что в турнире приняли участие представители 9 государств.
Он отметил, что он боролся с российским спортсменом Константином Мединым и одержал победу в турнире, завоевав золотую медаль, кубок и грамоту.
«Я посвящаю свою победу памяти жертв апрельской войны. Я горжусь тем, что я выиграл на международном турнире и имел честь поднять флаг Арцаха. Я думаю, что с помощью таких побед защищают родину, что делает ее более узнаваемой для всего мира », - сказал А. Айрапетян.