Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թյան Էրլունին, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի և Չինաստանի միջև հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են՝ տարեցտարի ընդգրկելով համագործակցության նոր ոլորտներ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարբեր բնագավառներում, մասնավորապես  տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զբոսաշրջության, մշակույթի, գիտության փոխշահավետ գործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Президент Армен Саркисян принял посла Китая в Армении
Президент Армении Армен Саркисян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Китая в Армении Тиана Эрлуна, сообщает пресс-служба президента Армении.
Армен Саркисян отметил, что с момента установления дипломатических отношений отношения между Арменией и Китаем динамично развиваются, охватывая с каждым годом новые сферы сотрудничества.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся расширения взаимовыгодного сотрудничества в различных областях, в частности, в сфере информационных технологий, туризма, культуры, науки.