Հնդկաստանում փոթորիկի հետևանքով մահացել է 18 մարդ
Առնվազն 18 մարդ է մահացել Հնդկաստանի Արևմտյան Բենգալիայի նահանգում ապրիլի լույս 19-ի գիշերը մոլեգնած փոթորկի պատճառով, հայտնել է նահանգի գլխավոր նախարար Մամաթա Բանրեջին, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ութ մարդ է մահացել Կալկաթայում, ևս վեցը՝ Հաորում: Փոթորիկը նաև երկու մարդու կյանք է խլել Բանքուրում ու ևս երկուսինը՝ Հուգլիի և Հյուսիսային 24 փարգանների օկրուգում», - հայտարարել է տեղի վարչակազմի ներկայացուցիչը, որի խոսքը մեջբերում է JANS գործակալությունը:
Պետական պաշտոնյայի խոսքով՝ ընդամենը տարերքի մոլեգնումից քանդվել կամ մասնակիորեն վնասվել է 230 տուն: Հուժկու քամին արմատախիլ է արել ծառեր, տապալել էլեկտրական և լապտերասյուներ:

В Индии не менее 18 человек погибли из-за шторма
Не менее 18 человек погибли из-за шторма, обрушившегося в ночь на четверг на индийский штат Западная Бенгалия,  сообщил главный министр штата Мамата Банерджи, передает РИА Новости.
«Восемь человек погибли в Калькутте, еще есть — в Хаоре. Шторм также унес жизни двух человек в Банкуре и еще двоих — в округах Хугли и Северные 24 парганы», — заявил представитель местной администрации, слова которого приводит агентство IANS.
По словам чиновника, всего от разгула стихии были разрушены или частично повреждены 230 домов. Сильнейший ветер вырывал с корнями деревья, сносил электрические и фонарные столбы.