ՌԴ ՔԿ-ն ավարտել է Ջիգարխանյանի նախկին կնոջ գործով քննությունը
Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեն ավարտել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի նախկին կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի գործով քննությունը: Հայտնի է, որ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայային առաջադրվել է «անձնական կյանքի անձեռնմխելիության խախտման մեղադրանք»ր: Մեղավոր ճանաչվելու դեպքում Ջիգարխանյանի նախկին կնոջը սպառնում է 200 հազար ռուբլի տուգանքից մինչև 2 տարվա ազատազրկում:
Այժմ արդեն մեղադրյալ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսակայան ու իր ներկայացուցիչները կարող են ծանոթանալ իր դեմ հարուցված գործի մանրամասներին, այնուհետև գործը կփոխանցվի դատախազություն՝ մեղադրական եզրակացության հաստատման համար: Դրանից հետո գործը կփոխանցվի դատարան:
Իրավապահները ենթադրում են, որ մեղադրող կողմը պնդում է, որ Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան անձնական ու ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկատվություն է տարածել լրատվամիջոցների միջոցով՝ առանց Արմեն Ջիգարխանյանի համաձայնության:

СК завершил расследование уголовного дела бывшей жены Джигарханяна
Представители Следственного комитета предъявили обвинение экс-супруге режиссёра и актёра Армена Джигарханяна Виталине Цымбалюк-Романовской, сообщает ТАСС. Наказание по этой статье предусматривает от штрафа в 200 тысяч рублей до двух лет лишения свободы.
Как предполагается, теперь обвиняемая и её представители начнут знакомиться с материалами дела. Затем его передадут в прокуратуру для утверждения обвинительного заключения. После этого оно поступит в суд для рассмотрения по существу.
Правоохранители полагают, что бывшая жена артиста собирала и распространяла в СМИ данные о личной и семейной жизни с Джигарханяном без его согласия.