Գերմանացին իր շան հետ տրակտորով մեկնել է Ռուասատան՝ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության համար
Գերմանիայի հավաքականի երկրպագու Գուբերտ Վիրտը տրակտորով մեկնել է Ռուսաստան՝ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության համար: Այս մասին հայտնում է TUT.BY-ը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ 70-ամյա տղամարդը մայիսի 15-ին սկսել է իր ուղևորությունը 1936 թվականի արտադրության իր Lanz Bulldog տրակտորով՝ հատելով Լեհաստանն ու Բելառուսը:
Տղամարդու նպատակը Մոսկվա հասնելն է, որտեղ հունիսի 14-ին կմեկնարկի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը:
Նշվում է, որ Վիրտի հետ ճանապարհորդում է նաև Հեքս անունով նրա շունը: Գերմանացին շարժվում է 15-20 կմ/ժամ արագությամբ ու մի օրում մոտ 100 կմ անցնում: Հետդարձի ճանապարհին նա մտադիր է Ֆինլանդիա այցելել:

Немецкий болельщик и его пес поехали на чемпионат мира в Россию на тракторе
Болельщик сборной Германии Губерт Вирт приедет на чемпионат мира по футболу в Россию на тракторе. Об этом сообщает белорусское издание TUT.BY.
Губерт Вирт из немецкого города Форхгайм 15 мая отправился в путешествие через Польшу и Белоруссию на тракторе Lanz Bulldog 1936 года выпуска. Конечный пункт его маршрута — Москва, где 14 июня стартует чемпионат мира по футболу.
Вместе с Виртом по Европе путешествует пес Хекс. Немец передвигается со скоростью 15-20 километров в час и за сутки проезжает около 100 километров. На обратном пути он планирует заехать в Финляндию.