Ֆրանսիացիների մեծամասնությունը Թրամփին համարել է ագրեսիվ և վտանգավոր
Ֆրանսիացիների մեծամասնությունը բացասական վերաբերմունք ունի ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ՝ նրան համարելով ագրեսիվ և վտանգավոր մարդ: Այդ մասին վկայում են հարցման արդյունքները, որն անցկացվել է Le Figaro թերթի համար։
Հարցման արդյունքների համաձայն, մասնակիցների 71 տոկոսը հայտարարել է, որ բացասաբար Է գնահատում ԱՄՆ-ի նախագահին ու նրա գործունեությունը:
Բացի այդ, հարցվածների 86 տոկոսը Թրամփին որակել է «ագրեսիվ» մարդ: Ֆրանսիացիների մոտավորապես 80 տոկոսը ԱՄՆ-ի նախագահին համարել Է «ռասիստ», իսկ մասնակիցների 81 տոկոսը՝ «վտանգավոր»: Հարցման մասնակիցներին նաև առաջարկվել է գնահատել վերջերս տեղի ունեցած գագաթնաժողովը, որին մասնակցել են Թրամփը և Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ունը:
Հարցվածների 70 տոկոսն այդ հանդիպումը որակել է «փիառ-քայլ», որի արդյունքները հետագայում չեն կարողանա հանգեցնել խաղաղության հաստատման տարածաշրջանում:

Большинство французов назвали Трампа агрессивным и опасным
Большинство французов негативно относятся к президенту США Дональду Трампу, считая его агрессивным и опасным человеком, свидетельствуют результаты опроса для газеты Le Figaro.
Согласно итогам опроса, 71% респондентов заявили, что отрицательно оценивают американского президента и его деятельность.
Кроме того, 86% опрошенных назвали Трампа «агрессивным» человеком. Около 80% французов посчитали президента США «расистом», а 81% респондентов - «опасным».
Участникам опроса также было предложено оценить недавний саммит, в котором принял участие Трамп и северокорейский лидер Ким Чен Ын. 70% респондентов назвали эту встречу «пиар-ходом», результаты которого не смогут впоследствии привести к установлению мира в регионе.