«Օլիմպավան»-ում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ԱԻ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը պարզաբանումներ տալու նպատակով հրավիրվել է Քննչական կոմիտե
03/07/2018 14:41
Հուլիսի 2-ին «Օլիմպավան»-ում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ԱԻ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը պարզաբանումներ տալու նպատակով հրավիրվել է Քննչական կոմիտեի Աջափնյակի բաժին, ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի խոսնակ Սաթենիկ Ասիլյանը
«Հրաչյա Ռոստոմյանը հայտնել է, որ նշված օրը ինքը մասնակցել է Օլիմպիական կոմիտեի կողմից հրավիրված նիստին. նիստը ավարտվելուն պես հեռացել է «Օլիմպավան»-ից», - նշել է Ս. Ասիլյանը։
Միջադեպին, հիշեցնենք, ըստ տուժողի հաղորդման, նրան հարված է հասցրել Գագիկ Ծառուկյանը, ապա ձեռքերով և ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել Գագիկ Ծառուկյանի անվտանգության ղեկավար՝ 46-ամյա Էդուարդ Բաբայանն ու ևս մեկ անձ, որի ինքնությունը պարզվում է։ Միջադեպին նեկա են գտնվել Արտակարգ իրավիճակների նախարարը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը։

Глава МЧС приглашен в СК Армении для дачи разъяснений в связи с инцидентом в спорткомплексе «Олимпаван»
03/07/2018 15:36
В связи с произошедшим 2 июля в спорткомплексе «Олимпаван» инцидентом министр по чрезвычайным ситуациям Армении Грачья Ростомян приглашен в следственный отдел административных районной Ачапняк и Давиташен СК Армении для дачи разъяснений, написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь МЧС Сатеник Асилян.
«Грачья Ростомян сообщил, что в указанный день он принимал участие в созванном Национальным олимпийским комитетом заседании и уехал из спорткомплекса «Олимпаван» сразу после заседания», - отметила С.Асилян.
Напомним, как сообщил пострадавший в результате инцидента 50-летний гражданин, удары ему нанесли председатель Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян, руководитель его службы безопасности 46-летний Эдуард Бабаян и еще один человек, личность которого устанавливается. На месте инцидента присутствовали также министр по чрезвычайным ситуациям Грачья Ростомян и вице-председатель Национального олимпийского комитета Армении Дереник Габриелян.