Ադրբեջանում սպանել են ՆԳՆ գնդապետների հաշվեհարդարին մասնակցածներից մեկին
Ադրբեջանի իրավապահ մարմինները վնասազերծել են ոստիկանության  գնդապետների դաժան հաշվեհարդարի մասնակիցներից մեկին: Ինչպես հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը, Ռաշադ Բեյուքիշիևը վնասազերծվել է այս գիշեր իրավապահ մարմինների ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում:
Նա զինված դիմադրություն է ցույց տվել, որի հետևանքով սպանվել է:
Բեյուքիշիևը նախկինում դատապարտվել է սպանության և կողոպուտի համար: Նա պատիժ է կրել հարազատ մոր սպանության համար: Հանցագործությունը կատարվել է 2007 թվականին: Ազատվելուց հետո նա Ռուսաստան է մեկնել: Սակայն այնտեղ ևս 9 ամիս անց բանտարկվել է ավազակության համար: Գյանջայում հաշվեհարդարի մյուս մասնակիցը՝ Ֆարուխ Ղասիմովը, ոստիկանությանն է հանձնվել մի քանի օր առաջ:

В Азербайджане убит один из участников расправы над полковниками МВД
Правоохранительные органы Азербайджана обезвредили одного из участников зверской расправы над полковниками милиции.
Как сообщает  АПА, Рашад Беюккишиев был обезврежен этой ночью в результате оперативных мер, предпринятых сотрудниками правоохранительных органов. Он оказал им вооруженное сопротивление, в результате чего был убит.
Беюккишиев ранее имел судимость за умышленное убийство и разбой. Он отбывал срок за убийство родной матери. Преступление было совершено в 2007 году. После выхода на свободу он отправился в Россию. Но и там спустя 9 месяцев был заключен под арест за разбой. Другой участник расправы в Гяндже – Фаррух Гасымов был сдан полиции несколько дней назад.