Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է ակնաբույժ Ալեքսանդր Մալայանին՝ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ
Ազգային ժողովի նախագահ Արա բաբլոյանը շնորհավորել է վաստակաշատ ակնաբույժ Ալեքսանդր Մալայանին՝ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ։
«Հարգարժան պրոֆեսոր Մալայան, սիրելի բարեկամ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ և մաղթում ամենայն բարիք:
Այս օրը հերթական առիթ է հետադարձ հայացք նետելու Ձեր անցած երկար ճանապարհին ու վերարժևորելու Ձեր մեծ վաստակը հայաստանյան ակնաբուժական դպրոցի զարգացման գործում:
Առավել քան ուրախ եմ, որ Դուք կարողացաք աչքի վիրաբույժի նուրբ, դժվարին աշխատանքն ու տասնամյակների գիտամանկավարժական գործունեությունը զուգակցել բժշկական գործի կազմակերպման հետ և շարունակեցիք հազարավոր մարդկանց տեսողություն, երջանկություն ու աչքի լույս պարգևել:
Եվ «աչքի լույսի» մասին ժողովրդական ամեն ինչ ասող օրհնանքը փոխադարձում եմ Ձեզ, Ձեր ընտանիքին, Ձեր ղեկավարած բժշկական կոլեկտիվին ու ակնկալում, որ Ձեր աշակերտների միջոցով հայ ակնաբուժական դպրոցը դեռ վստահորեն կհաղթահարի շատ ու շատ բարձունքներ:
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, բարօրություն, ընտանեկան երջանկություն և մասնագիտական նորանոր ձեռքբերումներ»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Ара Баблоян поздравил видного офтальмолога Александра Малаяна с 70-летием
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян поздравил видного офтальмолога Александра Малаяна по случаю 70-летия, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Уважаемый профессор Малаян,
дорогой друг, сердечно поздравляю Вас с 70-летием со дня рождения и желаю всех благ!
Этот день – очередной повод окинуть взглядом пройденный Вами долгий путь и вновь оценить Ваш большой вклад в развитие армянской школы офтальмологии.
Безмерно рад, что Вы сумели тонкую, сложную работу хирурга-окулиста и многолетнюю научно-педагогическую деятельность совместить с организацией лечебного дела, продолжая дарить тысячам людей зрение, счастье и свет глаз.
И обращаясь к Вам, Вашей семье, возглавляемому Вами медицинскому коллективу с мудрым народным благословением "храни, как зеницу ока", надеюсь, что благодаря Вашим ученикам армянская офтальмологическая школа и впредь будет уверенно достигать все новых высот.
Желаю Вам здоровья, благополучия, семейного счастья и новых профессиональных достижений», - говорится в послании Ара Баблояна.