Անբարո հաշվարկ եք կատարել. ՊՆ խոսնակը՝ Փաշինյանի ու Տոնոյանի որդիների համար Ստեփանակերտում տուն վարձելու մասին
18/07/2018 15:03
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանն անդրադարձել է մամուլի այն հրապարակումներին, ըստ որոնց՝ ՀՀ պաշպանության նախարարի ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդիների համար Ստեփանակերտում ցանկանում են տուն վարձել։
«Աշոտի և Էդգարի համար Ստեփանակերտում տուն վարձելու թեմայով.
Պարոնայք, մեղմ ասած անբարո հաշվարկ եք կատարել: Միգուցե ձեր չափորոշիչներով դա նորմալ է»,- Facebook-ի իր էջում գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ և′ Դավիթ Տոնոյանի, և′  Նիկոլ Փաշինյանի որդիները ծառայության են անցել Արցախի Հանրպետությունում։
Նշենք, որ Hayeli.am-ն այսօր գրել է, թե Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի որդիների համար վարձով տուն են ման գալիս՝ նրանց ապահով  զինծառայության համար:

Ваш расчет безнравственен – Арцрун Ованнисян об аренде дома в Степанакерте для сыновей Пашиняна и Тонояна
18/07/2018 16:43
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян обратился к публикациям СМИ, согласно которым для сыновей министра обороны Давида Тнояна и премьер-министра Никола Пашиняна в Степанакерте хотят арендовать дом.
«В связи с темой аренды дома для Ашота и Эдгара.
Господа, мягко говоря, вы сделали безнравственный расчет. Возможно, по вашим меркам, это нормально», - написал на своей странице в Facebook Арцрун Ованнисян.
Ранее стало известно, что сыновья и Давида Тонояна и Никола Пашиняна приступили к воинской службе в Арцахе.
Отметим, что Hayeli.am сегодня написала, что в столице Арцаха – Степанакерте – ищут в аренду дом для сыновей премьер-министра Никола Пашиняна и министра обороны Давида Тонояна для безопасных условий военной службы.