Բոլիվիայի նախագահը Թրամփին մարդկության և Երկիր մոլորակի թշնամի է անվանել
Բոլիվիայի նախագահ Էվո Մորալեսն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին անվանել է «մարդկության թշնամի», փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Այս ժամանակների թշնամին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն է: Մարդկության, Երկիր մոլորակի թշնամին է»,- ասել է Մորալեսը Կուբայում անցկացված «Սան Պաուլո» համաժողովում:
Նա հայտարարել է, որ հակաիմպերիալիստական գաղափարները, որոնք նախկինում քարոզում էր Կուբայի հանգուցյալ առաջնորդ Ֆիդել Կաստրոն, հիմա ինչպես երբեք արդիական են:
Նույն համաժողովում Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է իր երկրի և Նիկարագուայի դեմ «իմպերիալիզմի ագրեսիայի» մասին:

Глава Боливии назвал Трампа врагом человечества и планеты Земля
Президент Боливии Эво Моралес назвал американского лидера Дональда Трампа «врагом человечества», передает РИА Новости.
«Враг этих времен – президент США Дональд Трамп. Враг человечества, планеты Земля», – приводит радио W заявление Моралеса на форуме «Сан-Паулу» на Кубе.
Он также заявил, что антиимпериалистические идеи, которые ранее проповедовал ныне покойный лидер кубы Фидель Кастро, сейчас как никогда актуальны.
На том же форуме президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил об «агрессии империализма» против его страны и Никарагуа.