Արցախից կմասնակցեն Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքին
Արցախից կմասնակցեն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ օգոստոսի 17-ին հրավիրած հանրահավաքին, նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախում գործող «Հանուն Արցախի» երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունը:
«Հանուն Արցախի» երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունը հանդես է գալիս նախաձեռնությամբ՝ կոչ անելով Արցախի բոլոր հասարակական-քաղաքական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին ակտիվորեն մասնակցել օգոստոսի 17-ին, Երևանի Հանրապետության հրապարակում, իր վարչապետության 100 օրվա առթիվ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքին:
Այսօր, առավել քան երբևէ, հայ ժողովուրդը միասնական է և Մայր Հայրենքիում սկսված քաղաքական իրադարձությունների հետ է կապում իր լուսավոր ապագան: Այս համատեքստում, մեր համոզմամբ Արցախը չի կարող անմասն մնալ այդ գործընթացներից, հատկապես որ վերջին փոփոխությունները, կարծես թե, բախտորոշ շրջադարձ են ուրվագծում նաև բանակցային գործընթացի համար։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ «Հանուն Արցախի» երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունը միջոցներ է հայթայթում Երևան քաղաքում հանրահավաքին ներկա գտնվել ցանկացող բոլոր երիտասարդների մասնակցության ծախսերը հոգալու համար: Ուրախ կլինենք նաև լսել Ձեր դիտարկումներն ու կարծիքները մեր նախաձեռնության մասին: Մանրամասների վերաբերյալ կտեղեկացնենք հընթացս: Անե՛նք մեր քայլը», - ասված է հայտարարությունում։

Молодежная общественная организация «Во имя Арцаха» примет участие в созванном Николом Пашиняном митинге
09/08/2018 18:32
Арцахцы примут участие в созванном премьер-министром Армении Николом Пашиняном 17 августа митинге, с таким заявлением выступила молодежная общественная организация «Во имя Арцаха».
Молодежная общественная организация «Во имя Арцаха» выступила с инициативой, призвав представителей всех общественно-политических организаций Арцаха принять активное участие в созванном премьер-министром Армении 17августа митинге в Ереване, посвященном 100 дням его правления.
В своем заявлении они вновь отметили, что армянский народ един и связывает свое светлое будущее с начавшимися в Армении политическими событиями. «В данном контексте, по нашему убеждению, Арцах не может оставаться безучастным к этим процессам, тем более что последние события, кажется, обозначают также судьбоносный поворот в переговорном процессе», - говорится в заявлении.
Молодежная общественная организация «Во имя Арцаха» сообщает также, что изыскивает средства, чтобы оплатить дорожные расходы всех желающих принять участие в митинге.