Ակնհայտ է, որ փորձ է արվում լռեցնել ցանկացած կարծիք, որը դուրեկան չէ իշխանություններին. Վիկտոր Սողոմոնյան
14/08/2018 14:11
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հայտարարում է, որ կոնկրետ անձինք են ձախողել ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի ասուլիսը, որը նախապես հայտարարված էր, որ պետք է կայանա այսօր կեսօրին։
«Կոնկրետ անձինք, որոնք ձախողեցին ասուլիսը, ճանաչված են հանրության շրջանում որպես «Քայլ արա» շարժման ակտիվիստներ, Նիկոլ Փաշինյանի ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի զինակիցներ: Ակնայտ է, որ փորձ է արվում լռեցնել ցանկացած կարծիք, որը դուրեկան չէ իշխանություներին:
Սա հակաժողովրդավարական դրսևորում է, որը պետք է խստորեն դատապարտվի», - Yerevan today-ին ասել է Սողոմոնյանը։

Виктор Согомонян: Очевидно, что предпринимается попытка заглушить любое мнение, которое неприятно властям
14/08/2018 14:46
Руководитель офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Виктор Согомонян заявляет, что конкретные лица сорвали пресс-конференцию второго президента Роберта Кочаряна, которая, как было объявлено заранее, должна была состояться сегодня в 12:00, в гостинице «Эребуни Плаза».
«Конкретные лица, которые сорвали пресс-конференцию, известны в обществе как активисты движения «Мой шаг», сподвижники Никола Пашиняна и Левона Тер-Петросяна. Очевидно, что предпринимается попытка заглушить любое мнение, которое неприятно властям.
Это антидемократическое проявление, которое должно быть строжайше осуждено», - заявил Виктор Согомонян Yerevan today.