Վարչապետի գլխավորած երթը հասավ Հանրապետության հրապարակ (Տեսանյութ)
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած երթը, որը մեկնարկել էր Արցախի փողոցից, հասավ Հանրապետության հրապարակ։ Այստեղ համերգ է, և մեծաթիվ քաղաքացիներ սպասում են վարչապետին ու նրա ղեկավարած կառավարության անդամներին։ Մինչև հարթակին մոտենալը Փաշինյանը մուտք գործեց կառավարության շենք՝ հայտնի չէ, թե ինչու։
Նկատենք, որ վարչապետի հետ Արցախի փողոցից երթին մասնակցել են հիմնականում նրա կուսակիցները, համակիրները, որոնք այժմ կառավարության կազմում են։
Ավելի վաղ վարչապետը ասել էր, որ Արցախի փողոցից երթով հրապարակ գալը խորհրդանշական է, քանի որ հենց այստեղից իրեն ապրիլի 22-ին բերման ենթարկեցին ոստիկանություն։
«Քայլերթի նպատակը Հայաստանի քաղաքացիների հետ լինելն է ևս մեկ անգամ և ՀՀ քաղաքացիներին ողջունելը, նրանց ասելը, որ հպարտանում եմ բոլորով։ Այս մթնոլորտն է նպատակը», - երթի մեկնարկին հայտարարել էր Փաշինյանը։

Шествие во главе с премьер-министром достигло площади Республики
Шествие во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном достигло площади Республики. Здесь проходит концерт и многочисленные граждане ждут премьер-министра и членов возглавляемого им правительства. Прежде чем подойти к трибуне, Никол Пашинян направился к зданию правительства.
Отметим, что в стартовавшем с проспекта Арцаха шествии вместе с премьер-министром участвовали в основном члены его партии и сторонники, которые сейчас входят в состав нового правительства Армении.
Ранее премьер заявил, что шествие к площади Республики с проспекта Арцаха является символичным, поскольку именно откуда 22 апреля он был подвергнут приводу в отделение полиции.
«Цель шествия – быть вместе с гражданами Армении и еще раз приветствовать граждан, сказать им, что я горжусь всеми. Цель в этой атмосфере», - заявил Никол Пашинян.