Սոբյանինը հաղթում է Մոսկվայի քաղաքապետի ընտրություններում
Մոսկվայի գործող քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներից ստացված 99 տոկոս արձանագրությունների տվյալների ամփոփումից հետո հավաքում է ընտրողների ձայների 70,02 տոկոսը, հայտնել է Մոսկվայի քաղաքային ընտրական հանձնաժողովը:
Գերատեսչության տվյալով՝ Սոբյանինի օգտին քվեարկել են 1,5 միլիոնից ավելի քաղաքացի:
Երկրորդ տեղն զբաղեցնում է ՌԴ կոմկուսից քաղաքագլխի թեկնածու Վադիմ Կումինը, որի օգտին քվեարկել է ընտրողների 11,44 տոկոսը, երրորդ տեղում «Արդար Ռուսաստան»-ից թեկնածու Իլյա Սվիրիդովն է՝ 6,76 տոկոս ձայներով: Սեպտեմբերի 9-ին կայացած ընտրություններին մասնակցությունը կազմել է 30,36 տոկոս։

Собянин набрал 70,02% голосов на выборах мэра
По результатам обработки 99% протоколов участковых избирательных комиссий, действующий мэр Москвы, самовыдвиженец Сергей Собянин набирает 70,02% голосов избирателей, сообщает Мосгоризбирком.
По данным ведомства, за Собянина проголосовали более 1,5 млн горожан.
Второе место занимает кандидат в мэры от КПРФ Вадим Кумин, за которого проголосовали 11,44% избирателей, третье место у кандидата от "Справедливой России" Ильи Свиридова - 7,06%, на четвертом Михаил Дегтярев - 6,76% голосов избирателей, последнее место у кандидата от партии "Союз горожан" Михаила Балакина - 1,87%.