Նախագահ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպանը
Հանրապեության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Լիտվինը, տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Շնորհավորելով դիվանագետին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ՝ նախագահ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել նրան և համոզմունք հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանը կարևոր ներդրում կունենա հայ-ուկրաինական արդյունավետ երկխոսության շարունակման գործում:
Դեսպան Լիտվինը վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի ամեն հնարավորը՝ առավել ամրապնդելու և առաջ մղելու տարբեր ոլորտներում ձեւավորված հայ-ուկրաինական բարձր մակարդակի գործակցությունը:
Հավատարմագրերի հանձնմանը հաջորդած զրույցի ընթացքում կողմերը նշել են, որ երկու ժողովուրդները միմյանց հետ կապված են եղբայրական և բարեկամական հարաբերություններով, որոնք լավ հիմք են փոխգործակցության հետագա զարգացման համար:

Новоназначенный посол Украины вручил верительные грамоты президенту Армении
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Республики Украина в Республике Армения Петра Литвина, сообщает пресс-служба президента Армении.
Поздравив дипломата с вступлением в должность, президент Саркисян пожелал ему успеха и выразил уверенность, что новоназначенный посол внесёт важный вклад в дело продолжения результативного армяно-украинского диалога.
Посол Литвин заверил, что в ходе своего пребывания в должности сделает всё возможное для ещё большего укрепления и продвижения в различных отраслях налаженного на высоком уровне армяно-украинского взаимодействия.
В ходе последовавшей за вручением верительных грамот беседы стороны отметили, что два народа связаны друг с другом братскими и дружественными отношениями, которые являются хорошей основой для дальнейшего развития взаимодействия.