Իրաքը սահմանապահ ուժեր կծավալի Թուրքիայի հետ սահմանի ամբողջ երկայնքով
Իրաքի ազգային անվտանգության խորհուրդը երկրի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար և վարչապետ Հայդեր ալ Աբադիի հետ կայացած հանդիպմանը որոշել է սահմանապահ ուժեր ծավալել Թուրքիայի հետ սահմանի ողջ երկայնքով, ասված է վարչապետի մամուլի ծառայության տարածած հայտարարության մեջ:
Դրանում նշվում է, որ Ազգային անվտանգության խորհուրդը որոշում է ընդունել «սահմանապահ ուժեր ծավալել իրաքա-թուրքական սահմանի ամբողջ երկայնքով, որպեսզի պաշտպանի այն և թույլ չտա որևԷ խախտում»:
Փաստաթղթի համաձայն՝ արտաքին գործերի նախարարությունը բոլոր միջոցները կձեռնարկի, որպեսզի ՄԱԿ-ում հաստատի Թուրքիայի կողմից Իրաքի օդային տարածության խախտումները:

Ирак решил развернуть пограничников по всей границе с Турцией
Совет национальной безопасности Ирака во время заседания во главе с главнокомандующим вооруженными силами и премьер-министром страны Хайдером аль-Абади решил развернуть пограничные силы по всей границе с Турцией, сообщается в заявлении пресс-службы премьера, полученном в распоряжение РИА Новости.
Как говорится в заявлении, Совет национальной безопасности принял решение "развернуть пограничные силы по всей иракско-турецкой границе, чтобы защитить ее и помешать любым нарушениям".
Согласно документу, министерство иностранных дел примет все меры, чтобы подтвердить в ООН нарушения Турцией воздушного пространства Ирака.