ԲՀԿ անդամներից որևիցե մեկը նման քայլի և գործողության չի գնալու. Վահե Էնֆիաջյանը՝ ընտրակաշառք բաժանելու մասին
17/09/2018 12:49
«Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը կոչ է անում կաշառքի մասին ահազանգերով դիմել իրավապահներին՝ նկատելով, որ ԲՀԿ որևէ ներկայացուցիչ նման քայլի չի դիմում.
«Մեկ անգամ ևս ուզում եմ հայտարարել, որ այդ գործողությունը դատապարտելի է և օրենքով սահմանված պատժի միջոցներ և ձևեր կան։ Եթե նման տեղեկություն ունեն, նույն ձև օրենքով սահմանված կարգով թող դիմեն իրավապահ մարմիններին և գործ հարուցեն, որևիցե խնդիր չենք տեսնում՝ անկախ նրանից, թե որ քաղաքական ուժի ներկայացուցիչ դա կլինի։ Վստահաբար ասում եմ, որ ԲՀԿ անդամներից որևիցե մեկը նման քայլի և գործողության չի գնալու», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց նա՝ անդրադառնալով այսօր «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանի արած այն հայտարարությանը, որ իրենք առավոտյան նման ահազանգ են ստացել։
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանն էլ նկատեց, որ եթե նման նման դեպք չի գրանցվել, և կաշառք բաժանելու գործընթաց չկա, ապա օրենքով սահմանված կարգով պատասխանատվություն պետք է կրեն այն մարդիկ, ովքեր նման լուրեր են  տարածում։
Հիշեցնենք՝ Լենա Նազարյանն այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել էր, որ իրենք նման տեղեկատվություն ունեն, որի վերաբերյալ տեղյակ են պահել իրավապահներին, մինչդեռ Նազարյանը չէր մանրամասնել, թե կոնկրետ, որ քաղաքական ուժի մասին է խոսքը։

Никто из членов партии «Процветающая Армения» на подобный шаг не пойдет – Ваге Энфиаджян о раздаче предвыборных взяток
17/09/2018 14:18
Секретарь фракции «Блок Царукян» Ваге Энфиаджян призывает обратиться в связи с сообщениями о предвыборных взятках в правоохранительные органы.
По словам Ваге Энфиаджяна, партия «Процветающая Армения» не занимается подкупом избирателей.
«Хочу в очередной раз заявить, что подобные действия предосудительны и есть установленные законом методы наказания. Если у них есть такие сведения пусть обратятся к правоохранительным органам в установленном порядке и возбудят уголовное дело. Мы не видим в этом никаких проблем, независимо от того, представитель какой политической силы занимается этим. Уверенно заявляю, что никто их членов партии «Процветающая Армения» на подобный шаг не пойдет», - сказал на брифинге Ваге Энфиаджян, касаясь заявления руководителя фракции «Елк» Лены Назарян о том, что утром они получили сообщение об этом.
Депутат фракции «Блок Царукян» Ивета Тоноян в свою очередь отметила, что если подобный случай не зафиксирован и взятки не раздавались, то в установленном законом порядке должны понести ответственность люди, которые распространяют подобные слухи.
Напомним, Лена Назарян сообщила сегодня журналистам, что они получили звонок, что в одном из административных районов политическая сила раздает взятки, при этом она не уточнила, о какой конкретно силе идет речь, отметив, что этим должны заняться правоохранительные органы, а они уже проинформировали надлежащие органы.