Առնվազն 32 մարդ է տուժել Սիդնեյի հյուրանոցում քիմիկատներից թունավորվելու պատճառով
Առնվազն 32 մարդ է տուժել Սիդնեյի Pullman Sydney Hyde Park Hotel հյուրանոցում քիմիկատներից թունավորվելու հետևանքով: Ինչպես հայտնել է «Սինհուա» գործակալությունը, նրանցից ութին հոսպիտալացրել են, մնացածները բուժօգնություն են ստացել տեղում:
Ինչպես հայտարարել է Նոր Հարավային Ուելսի նահանգի շտապօգնության ներկայացուցիչը, մարդիկ հյուրանոցի ներսում «աչքերի գրգռում և  շնչառության հետ կապված խնդիրներ» են զգացել: Նրա խոսքով՝ սկզբնապես շենքում խուճապ Է առաջացել: Ներկայում բժիշկներն արդեն զննել են բոլոր տուժածներին և նրանց վիճակը գնահատում են՝ կայուն: Ինչպես հայտնել է շտապօգնության ներկայացուցիչը, հյուրանոցի լողավազանում անցկացվում էին շինարարական աշխատանքներ, որոնց հետեւանքով քիմիական նյութերի, ենթադրաբար քլորի և աղաթթվի խառնուրդի գոլորշիների արտահոսք է տեղի ունեցել:
Նշվում է, որ այն բանից հետո, երբ հյուրանոցի աշխատակիցները և կենվորները կասկածելի հոտ են զգացել, այնտեղ է ժամանել չորս հրշեջ մեքենան՝ հակահրդեհային ծառայության 16 աշխատակիցներով: Մասնագետները զննում են շենքի 20-22 հարկերը:

По меньшей мере 32 человека пострадали от отравления химикатами в отеле в Сиднее
По меньшей мере 32 человека пострадали в среду в результате отравления химикатами в отеле Pullman Sydney Hyde Park Hotel. Как сообщило агентство "Синьхуа", восемь из них были госпитализированы, остальные получили медицинскую помощь на месте.
Как заявил представитель скорой помощи штата Новый Южный Уэльс, люди внутри отеля почувствовали "раздражение глаз и проблемы с дыханием". По его словам, первоначально в здании возникла паника. К настоящему времени медики осмотрели всех пострадавших и оценивают их состояние как стабильное. Как сообщил представитель скорой помощи, в бассейне гостиницы проводились строительные работы, в результате которых произошла утечка в вентиляцию паров химических веществ - предположительно, смеси хлора и соляной кислоты.
Указывается, что после того, как сотрудники и постояльцы отеля почувствовали подозрительный запах, на место прибыли четыре пожарные машины с 16 сотрудниками противопожарной службы. Специалисты осматривают 20-22 этажи здания.