Կայացել է պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստը
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերի զարգացմանն առնչվող տարբեր հարցեր, հայտնում են ՊՆ-ից։
Հայկական երկու հանրապետություների զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում նիստին մասնակցել են նաև ՊԲ հրամկազմի ներկայացուցիչները:
Մինչև օրակարգային հարցերին և զեկույցներին անցնելը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է ՀՀ անկախության օրվա առթիվ պարգևատրված սպաներին և պաշպանության նախարարությունում պատասխանատու պաշտոնների նշանակված ղեկավար անձանց՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք։

В министерство обороны Армении состоялось заседание коллегии
В административном здании министерства обороны Армении сегодня состоялось очередное заседание коллегии при министре, в ходе которого обсуждались вопросы развития Вооруженных сил республики, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В рамках сотрудничества Вооруженных сил двух армянских государств на заседании присутствовали представители командного состава Армии обороны Арцаха.
До того, как перейти к вопросам повестки и докладам, министр обороны Давид Тоноян поздравил награжденных в связи с Днем независимости офицеров и назначенных на ответственные должности в министерстве руководящих лиц, пожелав эффективной работы.