Անկարայում Էրդողանը բանակցություններ է վարել Պոմպեոյի հետ
Անկարայում Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը բանակցություններ է վարել ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ, որն աշխատանքային այցով երկիր է ժամանել, РИА Новости-ին հայտնել են Թուրքիայի առաջնորդի մամուլի ծառայությունից:
«Թուրքիա այցի ժամանակ ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն երկրի նախագահ Թայիփ Էրդողանի հետ հանդիպել է Էսենբողա (Անկարա) օդանավակայանում: Բանակցությունները տևել են 40 րոպե»,-  նշված է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ Պոմպեոյի հետ Էրդողանի հանդիպումը տեղի է ունեցել օդանավակայանում, քանի որ բանակցություններից անմիջապես հետո թուրք առաջնորդը այցով Մոլդովա է մեկնում:

Эрдоган провел переговоры с Помпео в Анкаре
Президент Турции Тайип Эрдоган провел в среду в Анкаре переговоры с госсекретарем США Майком Помпео, который прибыл в страну с рабочим визитом, говорится в полученном РИА Новости сообщении пресс-службы турецкого лидера.
«Госсекретарь США Майк Помпео в ходе визита в Турцию встретился с президентом Тайипом Эрдоганом в аэропорту Эсенбога (Анкары). Переговоры продолжались 40 минут», — говорится в сообщении.
Отмечается, что встреча Эрдогана с Помпео состоялась в аэропорту, так как турецкий лидер сразу после переговоров отправляется с визитом в Молдавию.