Պաշտպանության նախարարությունում ամփոփվել են ամառային զորակոչի նախնական արդյունքները
Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ամփոփվել են 2018թ. ամառային զորակոչի նախնական արդյունքները, տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից։
Խորհրդակցության ընթացքում հիմնական զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ զինվորական կոմիսար, գեներալ-մայոր Հենրիկ Մուրադյանը, ով ներկայացրել է իրականացված աշխատանքները, ամառային զորակոչի կազմակերպման և անցկացման ընթացքում ի հայտ եկած խնդիրները և դրանց լուծման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Զեկույցում մանրակրկիտ վերլուծության են ենթարկվել ամառային զորակոչի դրական միտումներն ու ձեռքբերումները, ինչպես նաև արձանագրված որոշակի բացթողումները:
Անդրադարձ է կատարվել տարածքային զինկոմիսարիատների և բուժհանձնաժողովների աշխատանքներին, զորակոչիկների բժշկական փորձաքննությունների և բուժհետազոտությունների ոլորտում առկա խնդիրներին: Այդ առնչությամբ պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների կողմից ներկայացվել են համապատասխան առաջարկություններ:
Խորհրդակցության ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանձնարարականներ է տվել՝ բարձրաձայնված հարցերի և առաջարկների կապակցությամբ:

В министерстве обороны Армении обобщены предварительные результаты летнего призыва
В административном комплексе министерства обороны Армении сегодня обобщили предварительные результаты летнего призыва в армию 2018 года, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе совещания выступил с основным докладом главный военный комиссар Армении генерал-майор Генрих Мурадян, который представил осуществленные работы, возникшие во время организации и проведении летнего призыва проблемы и предпринимаемые для их решения шаги. В докладе тщательно проанализированы положительные тенденции и достижения во время летнего призыва, а также зафиксированные определенные недостатки.
Была затронута также деятельность региональных военных комиссариатов и медицинских комиссий, проблемы в сфере медицинского обследования призывников и медицинских экспертиз. В этой связи руководители ответственных подразделений представили соответствующие предложения.
В конце совещания министр обороны Армении Давид Тоноян дал поручения в связи с озвученными вопросами и предложениями.