Յուրի Խաչատուրովը վերադարձել է Հայաստան
ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը վերադարձել է Հայաստան, այս մասին տեղեկացնում է Խաչատուրովի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը։
«Սույն թվականի նոյեմբերի 2-ի երեկոյան ՀԱՊԿ պաշտոնական կայքում պաշտոնական տեղեկատվություն է տարածվել, այն մասին, որ ՀԱՊԿ խորհրդի որոշմամբ Յուրի Խաչատուրովը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։
Որոշումը պաշտոնապես հրապարակվելուց հետո Յուրի Խաչատուրովը ձեռնամուխ է եղել գործավարության հանձնման-ընդունման իրականացմանը, ինչից հետո անմիջապես՝ 04.11.2018թ-ին վերադարձել է իր միակ Հայրենիք՝ Հայաստանի Հանրապետություն», -Facebook-յան իր էջում գրել է փաստաբանը։

Юрий Хачатуров вернулся в Армению – адвокат
Бывший генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Юрий Хачатуров вернулся в Армению, об этом сообщает адвокат Хачатурова Мигран Погосян.
«Вечером 2 ноября этого года на официальном сайте ОДКБ появилась информация о том, что решением Совета ОДКБ, Юрий Хачатуров освобожден от занимаемой должности.
После официального опубликования решения Юрий Хачатуров приступил к сдаче-приемке делопроизводства, после чего 04.11.2018 года вернулся на свою Родину – в Республику Армения», - написал на своей странице в Facebook адвокат.