ՀՀԿ նախընտրական շտաբը ղեկավարելու է Դավիթ Հարությունյանը
Դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀԿ նախընտրական շտաբը ղեկավարելու է Դավիթ Հարությունյանը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Դավիթ Հարությունյանը ռեյտինգային ընտրակարգով չի առաջադրվելու,  համապետական ցուցակում էլ, ամենայն հավանականությամբ, չի լինելու»,-նշեց Է. Շարմազանովը։
Նշենք, որ ՀՀԿ նախընտրական շտաբի քարոզչության ղեկավարն էլ լինելու է Արմեն Աշոտյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ ՀՀԿ ԳՄ, ապա խորհրդի նիստում որոշում կայացվեց՝ կուսակցությունը մասնակցելու է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։ Այս պահին միայն հայտնի է, որ կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է Պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը, որը երեկ ընտրվել է ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալ։

Davit Harutyunyan will head the electoral headquarters of the Republican party, spokesperson Eduard Sharmazanov said, speaking to Aysor.am.
“Davit Harutyunyan will not be nominated by rating system and more probably will not be included in the party’s list too,” Sharmazanov said.
The head of the Republican party’s election campaign will be Armen Ashotyan.
At the November 11 session the party made a decision to participate in the upcoming snap parliamentary elections. The list will be topped by ex defense minister Vigen Sargsyan who yesterday was elected party’s first deputy chairman.