Գազի սակագների հետ կապված բանակցություններն ընթացքի մեջ են. նախարարի պաշտոնակատար
Գազի սակագնի վերաբերյալ այս պահին բանակցություններն ընթացքում են, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը։
«Որևիցե նոր բան այս փուլում չեմ կարող ասել։ Փոխվարչապետի գլխավորությամբ աշխատանքային խումբ է ստեղծված, աշխատանքներն ու բանակցություններն այս պահին ընթացքում են։ Աշխատանքային խումբը նայում է ինչպես ներմուծման սակագները, այնպես էլ՝ ներքին կառուցվածքային խնդիրները», - նշեց Գարեգին Բաղրամյանը։
Ինչ վերաբերում է էլեկտրաէներգիայի սակագներին, նախարարի պաշտոնակատարն ասաց, որ ապա այս փուլում Հանրային ծառայությունների հանձնաժողովը տարեկան ուսումնասիրություններն է իրականացնում.
«Իսկ ատոմակայանի մասով կարող եմ ասել, որ տնօրենի հետ քննարկել ենք 2019 թվականի աշխատանքները, և հնարավոր է եղել կրճատել նորոգման կանգնելու տևողությունը։

Negotiations over gas tariff are ongoing now, acting Energy Infrastructures and Natural Resources Minister Garegin Baghramyan told the reporters today.
“Nothing new can be said as of the moment. A task group has been set up headed by the deputy prime minister, the works and negotiations are in process. The task group views both the import tariffs and inner structural issues,” Baghramyan said.
As to the electricity tariffs, the acting minister said that in the current phase the Armenian Public Services Regulatory Commission is carrying out annual studies.
“As to nuclear power plant, I can say that we have discussed with the director the works for 2019 and the time for stoppage for restoration works has been cut,” he said.