Դավիթ Վիրաբյանն ԱԳՆ կենտրոնական ապարատում զբաղեցնելու է կարևոր և բարձր պաշտոն. ՀՀ ԱԳՆ
Այսօր նախագահի լրատվական ծառայությունը տեղեկացրեց, որ Դավիթ Վիրաբյանը հետ է կանչվել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում (ՀԱՊԿ) Հայաստանի Հանրապետության մշտական և լիազոր ներկայացուցչի պաշտոնից և  նրա փոխարեն այդ պաշտոնին է նշանակվել Վիկտոր Բիյագովը։
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը, մեկնաբանելով կատարված նշանակումը, հայտարարել է. «Դեսպանների հետկանչումը և նշանակումը բնականոն և շարունակական գործընթաց է, այն իրականցվում է նախապես պլանավորված ռոտացիայի արդյունքում և այստեղ այլ ենթատեքստ պետք չէ փնտրել:
Դավիթ Վիրաբյանը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատում զբաղեցնելու է կարևոր և բարձր պաշտոն՝ մայրաքաղաքից համակարգելոով նաև այն ուղղությունը, որն իրականացնում էր որպես ՀԱՊԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ:
Եվ պարոն Վիրաբյանը, և պարոն Բիյագովն ունեն մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն և մեր դիվանագիտական անձնակազմի պրոֆեսիոնալիզմը, կարողությունները և արդյունավետությունը չպետք է որևէ մեկի մոտ կասկած հարուցեն:
Շնորհավորում ենք մեր գործընկերներին և ցանկանում ամենայն հաջողություն իրենց բոլոր նախաձեռնություններում»:

Давид Вирабян займет важную и высокую должность в центральном аппарате МИД – пресс-секретарь МИД
Сегодня пресс-служба президента Армении сообщила, что указом президентаАрмена Саркисяна, Давид Вирабян отозван с должности Постоянного и Полномочного представителя Армении при Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) и на эту должность назначен Виктора Биягова.
Пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян, комментируя это назначение, заявила:
«Отзыв и назначение послов – нормальный и постоянный процесс, который осуществляется в результате заранее запланированной ротации и здесь не нужно искать другого контекста.
Давид Вирабян займет важную и высокую должность в центральном аппарате МИД, координируя также направление ОДКБ, где он работал постпредом Армении.
И господин Вирабян, и господин Биягов имеют высокую профессиональную подготовку и профессионализм, возможности и эффективность нашего дипломатического персонала не должны вызывать ни у кого сомнения.